דשא סינטטי – על עיצובו והשילוב שלו בגינה

אם כי בעבר היו למרבדי הדשא הסינטטי מראה מלאכותי ופלסטי, כיום קשה מאוד להבחין בינו לבין הדשא האורגני. אנו יכולים לעצבו כראות עינינו, להתקינו על כל משטח שנרצה, ובאמצעות תכנון מראש גם לעצב בעזרתו את הגינה המושלמת.

מעצבים ואדריכלי נוף השתמשו בעבר במשטחי הדשא הסינטטי לשימוש בהיכלי ספורט והרשויות המקומיות. עם הזמן, פיארו המשטחים גני משחקים, כיכרות ומגרשי כדורגל. לא חלף זמן רב עד שהם עברו מהשוק העירוני אל השוק הפרטי, הישר אל הגינות מחוץ לבית המשפחתי.

משום שהדשא הסינטטי עשוי מחומרים מלאכותיים בלבד (שילוב של פוליאתילן ופוליפרופילן), הצרכנים בימינו נהנים מגינות ירוקות גם במקומות שהיו בלתי אפשריים עד לא מזמן. אפשר להתקין דשא סינטטי גם על גבי משטחים שלא יכולים לקלוט דשא טבעי ובמקומות סגורים, כגון: גג בבניין משותף, מרפסת, ואפילו בתוך הבית הפרטי.

הדשא הסינטטי הינו מוצר טכנולוגי לכל דבר, וכיוצא מזה הוא נהנה מיתרונות משמעותיים על פני הדשא הטבעי: הוא לא זקוק להשקיה, הדברה, גינון וטיפוח (ללא קשר לעונות השנה) – ולכן משתלם מההיבט הסביבתי, וגם מההיבט הכלכלי, בחשיבה לטווח ארוך. מומלץ להתאים את עיצוב המשטח על פי רצונו של בעל הבית כבר ביום ההתקנה, מכיוון שהוא יישאר כך לאורך כל ימות השנה ובמשך שנים רבות.

סוג הסיבים – נקבע על פי ייעוד הדשא הסינטטי

כשאתם ניגשים לעצב את הגינה בעזרת דשא סינטטי, עליכם להתמקד ולהבין מהו הייעוד העיקרי שלו. האם הוא ישמש אתכם לצרכי נוי? כמשטח משחקים לילדים? משטח סביב הבריכה או הג'קוזי? מגרש כדורגל? סוג הסיבים של הדשא הסינטטי צריך להיבחר לפי ייעוד זה. הסיבה היא שבמגרשי כדורגל ובגינת משחקים – רמת שחיקת הסיבים של מרבדי דשא סינטטי תהיה רבה יותר מאשר בפינות נוי וגינות לצרכים ביתיים. ראשית יש להתאים את סוג הדשא הסינטטי ורמת איכותו על פי אופן השימוש בו, ורק לאחר מכן ע"פ מראהו.

מיקום הדשא הסינטטי בעיצוב הגינה – תכנון מקדים בחשיבות עליונה

על מנת לנצל באופן מרבי את שטח הגינה בהתאם לצרכיכם, מומלץ מאוד לתכנן בדקדקנות את עיצוב הגינה. לפי מיקום הדשא הסינטטי בגינה, תוכלו להוסיף את הפרגולות, נדנדות, מתקני המשחקים, פינת הישיבה (יש לחשב גם את גודלה) ועוד. בנוסף, צריך לחשוב מה יהיה מיקום המנגל – כדי שלא יפגע ויסכן את הדשא הסינטטי והצמחייה. אם ישנם ילדים קטנים בבית, מאוד חשוב לספק עבורם פינת משחקים עם שטח מספיק גדול על מנת שישחקו על הדשא הסינטטי.

הוספת צמחייה אורגנית בגינה עם דשא סינטטי – כיצד עושים זאת?

אין צורך להפריד בין הצמחייה האורגנית לבין מרבדי הדשא הסינטטי, משום שאפשר למזג אותם באופן מושלם. את הדשא הסינטטי ניתן לחתוך מסביב לעצים, שיחים, וצמחים שונים – וכך לתת את הטון הסופי למראה של גינתכם. חשוב להקפיד להשאיר מקום לעצים כדי שיגדלו ויתפתחו. כאשר מדובר בעצים עם שורשים עבים וחזקים, צריך להשאיר להם מספיק מרחב על מנת שלא ישנו את התשתיות של הדשא הסינטטי במשך השנים. אל חשש – הדשא הסינטטי בקרבת העץ לא ישנה את צבעו וצורתו בעקבות נשורת של עלים, פרחים או פירות הנופלים מהעץ.

מרבד הדשא הסינטטי – עיצוב יצירתי

כאשר מעצב פנים, אדריכל נוף או לקוח פרטי בוחר בדשא סינטטי, הוא נהנה משלל דגמים הנבדלים אחד מהשני בצפיפותם, איכותם, גובהם וצבעם. ניתן אפילו לרכוש בימינו דשא סינטטי שאיננו ירוק כלל – בצבעי כחול, אדום, צהוב ולבן. משווקים את מרבדי הדשא הסינטטי בהתאם לבקשת הלקוח, ולכן ניתן לרכוש מרבדים בצורות שונות, כמו: משולש, עיגול, טרפז ועוד. אתם יכולים להניח ליצירתיות לפרוץ מכם, ולבחור עיצוב למרבדי הדשא הסינטטי כמעט בכל צורה שתחפצו. אם חלמתם על גינה בצורה הנדסית מיוחדת, זוהי ההזדמנות שלכם – כי מרבדי הדשא הסינטטי ניתנים לחיתוך בקלות רבה. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי המשטחים מגיעים ברוחב קבוע, ולכן יש לתכנן את עיצוב הגינה בתבונה כדי להימנע מאובדן חומר, ולנצל את המרבדים באופן מקסימאלי.

לסיום,

בזכות יצירתיות, השקעה, ותכנון נכון – תוכלו ליהנות מגינה מעוצבת ומקסימה המשלבת דשא סינטטי, ומספקת לכם את כל צרכיכם, תוך שמירה על סביבה ירוקה וחסכון כלכלי לטווח ארוך.

השאר תגובה


טלפון: 077-2150031 | אימייל: info@deshe-kavua.co.il | כתובת: הדקל 20, מושב נווה ימין (ליד כפר סבא) | Wisy - שיווק באינטרנט

חברת דשא קבוע מתמחה בייבוא דשא סינטטי כבר מעל לעשור. אנו מייבאים דשא סינטטי איכותי לכל שימוש ומטרה; דשא סינטטי לגינות פרטיות, דשא סינטטי לבעלי עסקים, דשא סינטטי לשטחים ציבוריים. אנו מתחייבים לספק לכם מוצר איכותי שעבר בדיקות מעבדה ופיתוח מהקפדניים בעולם. דשא סינטטי הוא הפתרון האולטימטיבי למשבר המים בישראל, דשא סינטטי נשאר ירוק כל השנה ולא זקוק לטיפול ואחזקה. דשא סינטטי יהיה עמיד לשנים רבות בפני מדרך ותנאי האקלים הקשה בישראל. אנו מתחייבים לאיכות, דשא סינטטי מלאנז' הינו דשא סינטטי מהמתקדמים בעולם – שבע שנות אחריות !