הפסקת התלות בתנאי מזג האוויר – בזכות השימוש בדשא סינטטי

לעומת הדשא האורגני, הדשא הסינטטי אינו תלוי בעונות השנה ומזג האוויר: הוא לא סובל מגשמים כבדים, מחסור במים, שמש חזקה או צל. ברכישת משטח דשא סינטטי אפשר לחסוך את ההוצאות היקרות של טיפול שוטף במשטח הדשא (דישון, השקיה, כיסוח וכו').

בגידול דשא אורגני אנו תלויים בעונות השנה ובמזג האוויר, ונתקלים בבעיות כגון: התפוררות, מזיקים, נבילה, אובדן צבע וכו'. חוץ מהטרחה והעבודה הנלוות שנדרשת לטיפול בבעיות הללו, בעל הדשא נאלץ לספוג הוצאות כלכליות נרחבות (כמו כיסוח, שזרוע, דישון, השקיה ועוד). כמו כן, שנה שחונה עשויה להוריד את כל העבודה הקשה לטמיון לגרום להפסד כלכלי כואב. אם כי דשא סינטטי יקר יותר מדשא אורגני בהליך הראשוני, ההשקעה הכספית משתלמת אם מחשבים את החיסכון בעלויות התחזוקה השוטפות לאורך השנים.

בזכות דשא סינטטי, בעליו מקבל משטח ירוק ורענן לכל אורך ימות השנה, מבלי להיות תלוי במזג האוויר. בתקופת הקיץ הוא לא מתייבש או נובל בגין השמש החזקה, ובחודשי החורף הוא לא תלוי בגשמים. הדשא האורגני מביא עמו בוץ בעונת הגשמים, והוא גורם ללכלוך רב. השימוש בדשא סינטטי פותר גם את בעיית הבוץ והלכלוך שקיימת במדשאה הטבעית, משום שהוא עשוי מחומרים מלאכותיים בלבד, והמים מתנקזים ממנו דרך חורי ניקוז.

בזכות הדשא הסינטטי – פותרים את בעיית הקרחות שנוצרות בצל

דשא טבעי זקוק לשש שעות מינימאליות של שמש ישירה כדי להיות בריא. אם חסרות לו שעות קריטיות אלה, נוצרות קרחות בדשא. לרוב, הקרחות נוצרות באזורים מרובי צל, או פרגולות, ובמיוחד מתחת לעצים בוגרים. משום שהדשא הטבעי לא מסוגל לסגור לבד את הקרחות, הפתרון המושלם הוא התקנת דשא סינטטי – אשר נשאר ירוק ונעים ללא תלות בשמש.

עד כמה הדשא הסינטטי מתחמם בשמש?

זוהי שאלה נפוצה בקרב המתעניינים בדשא סינטטי, ואכן מרבדי הדשא הסינטטי מיוצרים מסיבי פוליתיליאן (סיב פלסטי) שעלול להתחמם בשמש. יש לציין כי פוליתיליאן עמיד בחום גבוה במיוחד (80 מעלות צלזיוס), וחום השמש לא מגיע לטמפ' כזו. אי לכך, הדשא הסינטטי לא ייפגע לאורך זמן כתוצאה מחום השמש. על מנת להגן על צבע הסיבים, הדשא הסינטטי עובר תהליך של מסנניUV  אשר מגנים עליו מפני קרני השמש, ולכן הוא מתאים בצורה מושלמת לשמש הקיצית, גם באזורים חמים בישראל (כמו אילת, הערבה או הנגב).

בשנים האחרונות פותחה טכנולוגיה חדשנית המאפשרת לדשא הסינטטי להשיב את הקרינה האינפרה אדומה לחלל האוויר, וכך לפלוט אותה בחזרה לאטמוספירה. בדרך זו החום אינו נספג באופן מלא, והדשא הסינטטי מתחמם רק במידה מועטה.

בשעות הצהריים, כאשר השמש חזקה במיוחד, ניתן לחוש בהתחממות הדשא הסינטטי. אמנם, אנשים מעטים יבחרו לשכב בחוץ על משטח הדשא בשעות אלו, ואם הם מעוניינים לעשות זאת, ניתן לצננו ע"י ריסוס קל של מים או הצללה. יש לציין כי אנו נוהגים להתקין בבית או בגינה משטחים שונים שגם הם מתחממים בשמש, כגון מרצפות ומשטחי עץ ואלומיניום. רצוי לבחור בדשא סינטטי שלא כולל מילוי כדוריות גומי, מכיוון שהן פולטות חומרים רעילים מול קרני השמש וגורמות להתחממות משטח הדשא הסינטטי עד 10 מעלות יותר מחום הסביבה הטבעי.

לסיום,

כיום, אפשר להיות בעלי משטח דשא ירוק ורענן לכל אורך ימות השנה, ללא תלות במזג האוויר – בזכות משטח דשא סינטטי. ההשקעה הכספית יכולה לחזור תוך מספר שנים, וכך ניתן גם להתחיל לחסוך כסף במקום להוציא סכום נכבד על תחזוקה שוטפת.

השאר תגובה


טלפון: 077-2150031 | אימייל: info@deshe-kavua.co.il | כתובת: הדקל 20, מושב נווה ימין (ליד כפר סבא) | Wisy - שיווק באינטרנט

חברת דשא קבוע מתמחה בייבוא דשא סינטטי כבר מעל לעשור. אנו מייבאים דשא סינטטי איכותי לכל שימוש ומטרה; דשא סינטטי לגינות פרטיות, דשא סינטטי לבעלי עסקים, דשא סינטטי לשטחים ציבוריים. אנו מתחייבים לספק לכם מוצר איכותי שעבר בדיקות מעבדה ופיתוח מהקפדניים בעולם. דשא סינטטי הוא הפתרון האולטימטיבי למשבר המים בישראל, דשא סינטטי נשאר ירוק כל השנה ולא זקוק לטיפול ואחזקה. דשא סינטטי יהיה עמיד לשנים רבות בפני מדרך ותנאי האקלים הקשה בישראל. אנו מתחייבים לאיכות, דשא סינטטי מלאנז' הינו דשא סינטטי מהמתקדמים בעולם – שבע שנות אחריות !