דשא סינטטי – חסרונות הדגמים הדורשים מילוי חול ופיזור כדוריות גומי

כיום ישנם דגמים חדשים ויעילים של מרבדי דשא סינטטי שאינם זקוקים כלל לתחזוקה. הם נמנעים ממילוי של חול סיליקט וכדוריות גומי שנועדו בעבר לתמוך במרבד הדשא הסינטטי, אך גררו חסרונות רבים והוצאות תחזוקה.

בישראל, משווקים חלק מן הסוגים של דשא סינטטי אשר דורש מילוי של גרגרי חול סיליקט או פיזור כדוריות גומי. המייבאים טוענים כי מדובר במוצא איכותי המתאים לפעילות בעלי חיים וילדים, אבל משטח איכותי של דשא סינטטי אשר מתאים לבעלי חיים וילדים אינו זקוק לחומרים נוספים.

מילוי של חול סיליקט בדשא הסינטטי

לא ממליצים להוסיף גרגרי חול לדשא הסינטטי, משום שתוספת זו מייקרת אותו אבל אינה תמיד מועילה לו. כאשר הדגמים הראשונים הגיעו לארץ לפני כ-15 שנה, מרבדי הדשא הסינטטי היו מיוצרים ברמת צפיפות נמוכה ומשקל נמוך. המילוי עם חול סיליקט היה נחוץ על מנת למלא את סיבי הדשא ולשמור על איכותם. החול העניק לסיבי הדשא תמיכה בבסיס המרבד, ואפשר לסיבים להיות זקופים לאורך זמן. כיום, מייבאים דשא סינטטי ברמה גבוהה ועם מראה טבעי יותר, שלא זקוק לתחזוקה או לגרגרי חול, מכיוון שהוא עשוי מחומרים השומרים עליו לאורך זמן.

מהם חסרונות השימוש בחול?

• יש לחדש את חול הסיליקט אחת לתקופה בהתאם לתוואי השטח ואופן השימוש, מכיוון שהחול מתפוגג עם השנים.

• נדרש טיפול תחזוקתי תקופתי אשר גורר הוצאה כספית של מאות שקלים.

• חול הסיליקט מושך עשבים שוטים וחרקים אשר מונעים את ההנאה של משטח סטרילי ונקי.

• גרגרי החול עשויים להיסחף ברוח, להידבק לסוליות הנעליים ולגרום ללכלוך בתוך הבית. בנוסף, בימים גשומים הם עלולים למלא את משטח הדשא והבית בבוץ.

• מחקרים רבים מצביעים על כך שהאבק הנוצר ע"י חול הסיליקט עשוי להזיק לבריאות.

פיזור כדוריות גומי בדשא סינטטי

טענת המשווקים היא כי פיזור כדוריות גומי בין סיבי הדשא מסייע לגמישות ורכות המשטח, אך מדובר בתוספת לא רצויה שכדאי להימנע ממנה. כדוריות הגומי (SBR בשפה המקצועית) מיוצרות בדרך כלל מצמיגי רכב ממוחזרים, והיו בעבר דגמים רבים של דשא סינטטי אשר דרשו מילוי שלהן בתור חומר מילוי בין סיבי הדשא. מכיוון שהטכנולוגיה לא הייתה מספיק מפותחת, נאלצו לפזר אותן על גב משטח הדשא הסינטטי כדי שישמרו על חוזקם וצפיפותם של הסיבים, ויאפשרו להם להישאר גמישים וזקופים לאורך זמן. הדגמים החדשים של דשא סינטטי אשר משווקים בישראל הם גמישים, נעימים, חזקים וצפופים דיים ללא תמיכה נוספת, ולכן עושים פחות שימוש בכדוריות הגומי. כיום הן מפוזרות רק במגרשי כדורגל מקצועיים כדי לשמור על רגלי השחקנים, למנוע פציעות בעת הנפילה, ולהעניק למשטח רמת אלסטיות גבוהה יותר. אם כי ישנם דגמים זולים של דשא סינטטי שדורשים מילוי כדוריות גומי, ההוצאות השוטפות של מילוי הגומי מייקרות אותו באופן משמעותי בראייה לטווח הארוך, ולכן לא כדאי להתפתות לרכוש דגמים אלו.

מהם חסרונות השימוש בכדוריות גומי?

• השימוש בכדוריות הגומי גורם לעלייה משמעותית בטמפ' משטח הדשא: עד 10 מעלות יותר מטמפ' הסביבה.

• הכדוריות עלולות להיתפס ברגלי בעלי החיים או בסוליות הנעליים וללכלך את שבילי הגינה והבית.

• נדרש טיפול תחזוקתי תקופתי לשם חידוש המילוי (הכדוריות בעלות משקל נמוך ובלאי גבוה), אשר גורר הוצאה כספית של מאות שקלים בשנה.

• גילו לאחרונה כי החומר ממנו כדוריות הגומי עשויות הינו חומר רעיל, ומהווה סכנה בריאותית אם ילד או בעל חיים בולע את החומר.

לסיום,

פיתוח הטכנולוגיה בתחום הוביל לשיווק בישראל של דשא סינטטי בעל סיב כפול שאינו דורש מילוי של חול סיליקט וכדוריות גומי. זהו דשא סינטטי שלא דורש כלל תחזוקה, וגם שומר על תחושה נעימה ומראה ירוק ורענן.

השאר תגובה


טלפון: 077-2150031 | אימייל: info@deshe-kavua.co.il | כתובת: הדקל 20, מושב נווה ימין (ליד כפר סבא) | Wisy - שיווק באינטרנט

חברת דשא קבוע מתמחה בייבוא דשא סינטטי כבר מעל לעשור. אנו מייבאים דשא סינטטי איכותי לכל שימוש ומטרה; דשא סינטטי לגינות פרטיות, דשא סינטטי לבעלי עסקים, דשא סינטטי לשטחים ציבוריים. אנו מתחייבים לספק לכם מוצר איכותי שעבר בדיקות מעבדה ופיתוח מהקפדניים בעולם. דשא סינטטי הוא הפתרון האולטימטיבי למשבר המים בישראל, דשא סינטטי נשאר ירוק כל השנה ולא זקוק לטיפול ואחזקה. דשא סינטטי יהיה עמיד לשנים רבות בפני מדרך ותנאי האקלים הקשה בישראל. אנו מתחייבים לאיכות, דשא סינטטי מלאנז' הינו דשא סינטטי מהמתקדמים בעולם – שבע שנות אחריות !