דשא סינטטי – נא לדרוך על הדשא!

כולנו מכירים את השלטים הקטנים והמעצבנים "נא לא לדרוך על הדשא" שפקדו כל חלקה ירוקה עד לפני מספר שנים. החשש הגדול משחיקת מרבדי הדשא הטבעי הייתה כה גדולה עד שלרגע מתכנני הגינות ומעצבי הנוף שכחו כי הדשא לא נועד רק ליופי אלא גם למשחק, מנוחה, ספורט ובילוי.

דשא סינטטי שינה את רוע הגזרה וכיום ניתן ליהנות ממשטח ירוק בעל מראה טבעי ללא צורך בהשקיה או תחזוקה. סיבי הדשא הסינטטי עמידים בפני דריכה ושחיקה וניתן לדרוך עליהם ללא חשש.

דשא סינטטי – שיטת ייצור חדשנית

שיטות הייצור של מרבדי דשא סינטטי שינו את פניהן ללא היכר בשנים האחרונות. הדגמים הראשונים של מרבד הדשא הירוק, נוצרו אי שם בשנות השישים של המאה הקודמת ומאז היצרנים הגדולים בתעשייה שקדו לפתח דשא סינטטי שיהיה בעל מראה טבעי ועמיד בפני שחיקה גבוה.

בתעשיית הדשא הסינטטי יש משפט ידוע בפי היצרנים "הכל מתחיל בסיבים" סיבי הדשא הסינטטי הם אלו שקובעים את איכות המרבד בראש ובראשונה. ולכן השאלות הראשונות שעליכם לשאול לפני שאתם בוחרים מרבד דשא סינטטי הן: מה היא צפיפות הסיבים של הדשא הסינטטי? האם הסיבים רכים ונעימים למגע? האם סיבי הדשא הסינטטי עברו את כל הליכי הייצור הדרושים והאם הם מכילים מעכבי בעירה, מגן UV וחומרים מחשלים המונעים את התפוררות הסיב.

סיבי הדשא הסינטטי של חברת דשא קבוע מותאמים לאקלים הישראלי והם עמידים בפני טמפרטורות חום וקור קיצוניות. האקלים הישראלי משתנה באופן קיצוני בין העונות ולכן חשוב לבחור בסיבי דשא סינטטי איכותיים.

חשוב לדעת שצפיפות הסיבים יקבעו בראש ובראשונה את איכות המרבד – ככל שצפיפות הסיבים גבוה יותר כך הדשא הסינטטי יהיה עמיד יותר לאורך זמן ומשקלו גם יהיה גבוה יותר.

דשא סינטטי – להתחשב גם במראה!

לאחר מכן עליכם לבחור את הדשא הסינטטי על פי מראהו: כיום ניתן לחזות במרבדי דשא סינטטי בשלל גוונים, מרקמים ואורכים. לגוון של הסיבים והמרקם אין השפעה על טיב המרבד וכאן הנכם יכולים לבחור את הדגם שמצא חן בעינכם ביותר. לאורך הסיב יש השפעה על ישירה על מראהו של המרבד: דשא בעל סיב קצר יקנה לדשא סינטטי מראה של דשא לאחר גיזום בעוד שדשא בעל סיבים ארוכים יקנה לדשא מראה "פראי".

עליכם לדעת כי לא מומלץ לרכוש דשא סינטטי בעל גובה סיב מתחת ל-25 מ"מ (2.5 ס"מ) מכיוון שהסיב ישחק בקלות בעת חיכוך רב עם תשתית המרבד. כמובן שסיבים ארוכים מידי ישכבו בקלות ויקנו לדשא הסינטטי מראה של שטיח ולכן בחרו בגובה סיבים של עד 42 מ"מ (4.2 ס"מ) בממוצע.

דשא סינטטי וטכנולוגיית הסיב הכפול – שינוי משמעותי בתחזוקה

היתרון הגדול של מרבדי הדשא הסינטטי של חברת דשא קבוע הוא שהדשא שלנו אינו דורש מילוי חול סיליקט ותחזוקה. חול הסיליקט היה מפוזר בעבר בין סיבי הדשא הסינטטי על מנת להעניק תמיכה לסיבים בתחתית המרבד – כל זה התרחש עד אשר נוצרה טכנולוגיית הסיב הכפול. איך זה עובד? סיבים מסולסלים תומכים בתחתית המרבד בסיבים הזקופים ומעניקים להם "עמוד שדרה".

בעוד שבעבר היה צורך לתחזק את מרבדי הדשא הסינטטי ולהבריש את הסיבים בתכיפות גבוה – טכנולוגיית הסיב הכפול פתרה בעיות אלו וסיבי הדשא הסינטטי מסוגלים להישאר זקופים לאורך זמן ללא צורך בתחזוקה כלל.

לסיכום, דשא סינטטי מאפשר לנו ליהנות מיתרונות רבים על פני אחיו הטבעי וכיום ניתן לרכוש דשא סינטטי בעל מראה טבעי במיוחד, עמיד בפני דריכות ושחיקה ואשר מותאם לתנאי האקלים הישראלי. בפעם הבאה כשאתם רואים דשא סינטטי מחקו מהראש את השלט הקטן והמעצבן "נא לא לדרוך על הדשא" וזכרו שעל הדשא הזה אתם יכולים לדרוך ללא חשש.

 

תגובות

תמר גולד 22-07-2012, 19:11

אני חייבת להודות שאני ובעלי היינו ממש אנטי דשא סינטטי בהתחלה אבל אחרי שראינו גינה שהותקן בה דשא סינטטי הופתענו ממש לטובה. אנחנו התקנו בגינה וממש מרוצים!

הגב

השאר תגובה


טלפון: 077-2150031 | אימייל: info@deshe-kavua.co.il | כתובת: הדקל 20, מושב נווה ימין (ליד כפר סבא) | Wisy - שיווק באינטרנט

חברת דשא קבוע מתמחה בייבוא דשא סינטטי כבר מעל לעשור. אנו מייבאים דשא סינטטי איכותי לכל שימוש ומטרה; דשא סינטטי לגינות פרטיות, דשא סינטטי לבעלי עסקים, דשא סינטטי לשטחים ציבוריים. אנו מתחייבים לספק לכם מוצר איכותי שעבר בדיקות מעבדה ופיתוח מהקפדניים בעולם. דשא סינטטי הוא הפתרון האולטימטיבי למשבר המים בישראל, דשא סינטטי נשאר ירוק כל השנה ולא זקוק לטיפול ואחזקה. דשא סינטטי יהיה עמיד לשנים רבות בפני מדרך ותנאי האקלים הקשה בישראל. אנו מתחייבים לאיכות, דשא סינטטי מלאנז' הינו דשא סינטטי מהמתקדמים בעולם – שבע שנות אחריות !